Zostaną zagłodzone przez zmianę klimatu?

Nauki przyrodnicze | 30 października 2017, 11:22

Zmiana klimatu może doprowadzić do zagłodzenia na śmierć krytycznie zagrożonych maki szerokonosych (Prolemur simus).


FBI nie mogło się dostać do połowy urządzeń

Ciekawostki | 27 października 2017, 16:17

Dyrektor FBI Christopher Wray przyznał, że pracownikom Biura nie udało się dostać do ponad połowy urządzeń mobilnych przejętych w ramach śledztw w ciągu ostatniego roku. Nie mogli oni zatem uzyskać dostępu do przechowywanych tam informacji.


Niezdrowe rozprasza bardziej

Psychologia | 27 października 2017, 14:58

Zdjęcia śmieciowego jedzenia rozpraszają 2-krotnie bardziej niż fotografie zdrowych produktów. Badania zespołu z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa potwierdzają więc, że rzeczywiście najlepiej nie robić zakupów, będąc głodnym.


Dla kobiet 1. rok po zawale oznacza większe ryzyko zgonu

Medycyna | 27 października 2017, 13:10

Kobiety częściej umierają w 1. roku po zawale.


Niepowodzenia reprodukcyjne przez fitoestrogeny z diety

Nauki przyrodnicze | 27 października 2017, 12:36

Naukowcy z Zoo Global w San Diego i Uniwersytetu w Mars Hill badali kwestie związane z płodnością urodzonych w niewoli nosorożców południowych (Ceratotherium simum simum). Stwierdzili, że jednym z czynników przyczyniających się do niepowodzeń rozrodczych może być dieta zawierająca soję i lucernę.


W odpowiedzi na dźwięki o niskiej częstotliwości ostrygi błyskawicznie zamykają muszle

Nauki przyrodnicze | 27 października 2017, 11:43

W reakcji na dźwięki o niskiej częstotliwości, które są typowe dla morskiego zanieczyszczenia hałasem, ostryżyce japońskie (zwane też ostrygami wielkimi) błyskawicznie zamykają muszle.


Rzymianie wytwarzali szkło kameowe inaczej, niż uważali specjaliści

Humanistyka | 27 października 2017, 08:00

Prof. Richard Whiteley z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego (ANU) uważa, że archeolodzy i historycy sztuki mylą się co do tego, jak Rzymianie produkowali swoje szkło kameowe.


Laser pulsowy i bakterie nie mają szans...

Medycyna | 27 października 2017, 07:15

Srebrne nanocząstki mają świetne właściwości antybakteryjne. Niestety, tworzą one konglomeraty i tracą swoje cenne właściwości. By temu zapobiec, można je powlekać złotem, ale to również nie jest dobre, bo srebro zostaje zasłonięte. Ostatnio jednak Japończycy zauważyli, że rozwiązaniem problemu jest naświetlanie pokrytych złotem nanocząstek laserem pulsowym.


Microsoft kończy produkcję Kinecta

Technologia | 26 października 2017, 15:17

Microsoft wstrzymuje produkcję urządzenia Kinect i skupia się na rozwoju HoloLens. Twórca Kinecta Alex Kipman i menedżer odpowiedzialny za Xboksa Matthew Lapsen poinformowali, że produkcja Kinecta ma się ku końcowi. Microsoft zapewni wsparcie użytkownikom Kinecta dla Xboksa, ale nie będzie produkował już tego urządzenia. Kupić je można będzie jedynie z drugiej ręki lub tam, gdzie sklepy mają je jeszcze na stanie.


Skóra pomaga regulować ciśnienie krwi i tętno

Medycyna | 26 października 2017, 14:56

Skóra pomaga regulować ciśnienie krwi i tętno w odpowiedzi na zmiany ilości tlenu w środowisku.