Migdały zwiększają poziom i poprawiają działanie dobrego cholesterolu HDL

Zdrowie/uroda | 14 sierpnia 2017, 12:45

Regularne jedzenie migdałów zwiększa poziom dobrego cholesterolu HDL i poprawia jego działanie.


Polski naukowiec protestuje przeciwko próbie opatentowania jego algorytmu

Technologia | 14 sierpnia 2017, 12:30

Dr Jarosław Duda z Uniwersytetu Jagiellońskiego złożył protest ws. wniosku patentowego zgłoszonego w USA przez Google. Wniosek skierowany do amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych dotyczy tzw. kodowania ANS, pozwalającego na kompresję danych.


IBM dokonał przełomu na polu maszynowego uczenia się

Technologia | 14 sierpnia 2017, 12:09

Badacze z IBM Reseach poinformowali o dokonaniu przełomu na polu algorytmów maszynowego uczenia się. Są bliscy osiągnięcia idealnej wydajności podczas skalowania. Ich nowe oprogramowanie DDL (distributed deep-learning) zapewnia niemal liniowe przyspieszenie wydajności z każdym dodanym procesorem


Silnik plazmowy rozwija się bez przeszkód

Technologia | 11 sierpnia 2017, 18:05

Firma Ad Astra chce w przyszłym roku udowodnić, że jej silnik plazmowy VASIMR jest w stanie działać przez 100 godzin bez przerwy i generować moc rzędu 100 kW. Dotychczas Ad Astra Rocket Company pomyślnie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec NASA


Gdy czujemy się źle, bo jest nam źle, może być jeszcze gorzej...

Psychologia | 11 sierpnia 2017, 17:49

Presja, by czuć się dobrze, sprawia, że ludzie czują się jeszcze bardziej przybici. Akceptacja gorszych nastrojów może zaś oznaczać, że w dłuższej perspektywie czasowej samopoczucie będzie lepsze.


We współpracy prozdrowotna siła

Zdrowie/uroda | 11 sierpnia 2017, 12:47

Żmudne badania pokazały, w jaki dokładnie sposób błonnik pokarmowy pozwala zachować zdrowie jelit.


Neohetycki posąg kobiety rzuca nowe światło na rolę kobiet we wczesnej epoce żelaza

Humanistyka | 11 sierpnia 2017, 12:40

Archeolodzy z University of Toronto odkryli w Turcji pozostałości starożytnego posągu kobiety. Znalezisko, którego dokonano w Tayinat w poliżu granicy z Syrią, może zmienić naszą wiedzę na temat roli kobiet w starożytności.


Kolejny gatunek, który jest ciemniej ubarwiony na terenach przemysłowych

Nauki przyrodnicze | 11 sierpnia 2017, 11:53

Naukowcy badający żółwiogłowce australijskie (Emydocephalus annulatus) z Indo-Pacyfiku zauważyli, że węże żyjące w bardziej dziewiczych rejonach rafy są pokryte naprzemiennymi czarnymi i białymi pasami, natomiast te zamieszkujące okolice z większą aktywnością człowieka, wojskową czy w pobliżu miast, są jednolicie czarne.


Google odwołuje spotkanie kryzysowe. Powodem obawy o bezpieczeństwo

Ciekawostki | 11 sierpnia 2017, 11:15

Google, które niedawno zwolniło inżyniera za wyrażenie poglądów niezgodnych z linią ideologiczną firmy, odwołało spotkanie, na którym miano wyjaśnić sytuację. Pretekstem stały się obawy o bezpieczeństwo uczestników dyskusji.


W restauracji jak na sali operacyjnej

Ciekawostki | 11 sierpnia 2017, 07:12

Cała obsługa restauracji D.Kebda w Damanhour w Egipcie nosi stroje chirurgiczne i jednorazowe rękawiczki. Podstawowe serwowane danie to kebda, czyli "kanapka" z grillowaną wątrobą wołową. Właścicielami działającego od lipca biznesu są lekarze.