Sztuczna inteligencja kontra lekarze. Algorytmy radzą sobie coraz lepiej

Medycyna | 7 listopada 2017, 13:18

Magazyn Spectrum IEEE, wydawany przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników, wykonał interesujące zestawienie ostatnich osiągnięć sztucznej inteligencji na polu medycyny. Świetnie uświadamia ono, jak wielki postęp dokonuje się na polu SI oraz jak olbrzymie korzyści mogą przynieść systemy sztucznej inteligencji wspomagające pracę lekarzy.


Leczenie utraty słuchu komórkami macierzystymi ucha wewnętrznego

Zdrowie/uroda | 7 listopada 2017, 12:49

Pewnego dnia komórki macierzyste ucha wewnętrznego mogą zostać wykorzystane do leczenia głuchoty.


Broadcom chce przejąć Qualcomma

Technologia | 7 listopada 2017, 12:21

Broadcom ma zamiar wstrząsnąć rynkiem półprzewodników i wysunął ofertę kupna swojego konkurenta, firmy Qualcomm, największego producenta układów scalonych dla smartfonów. Broadcom zaproponował akcjonariuszom Qualcommu 60 USD oraz własne akcje o wartości 10 USD za każdą akcję Qualcommu


Ssaki uaktywniły się w ciągu dnia po wyginięciu dinozaurów

Nauki przyrodnicze | 7 listopada 2017, 12:10

Ssaki zaczęły być aktywne za dnia po wyginięciu nieptasich dinozaurów ok. 66 mln lat temu.


Ciąża

Ukończono pierwsze globalne badania nad GBS, infekcją zagrażającą kobietom i dzieciom

Zdrowie/uroda | 7 listopada 2017, 11:04

Co piąta ciężarna kobieta na świecie jest nosicielką bakterii Streptococcus z grupy serologicznej B (GBS). Nosicielstwo to jest jednym z najpoważniejszych, a jednocześnie możliwych do uniknięcia, ryzyk wiążących się z pogorszeniem stanu zdrowia kobiety i jej dziecka


Operacja się powiodła, tylko morświn nie żyje...

Nauki przyrodnicze | 7 listopada 2017, 08:05

W ramach programu ochrony w sobotę (4 listopada) w Meksyku schwytano samicę krytycznie zagrożonego endemicznego morświna kalifornijskiego (Phocoena sinus). Miała zostać przeniesiona do rezerwatu. Niestety, zwierzę zmarło.


Rozpoznawanie chronotypu po wrzecionach snu

Zdrowie/uroda | 7 listopada 2017, 07:36

Po czym odróżnić sowy od skowronków? Po aktywności mózgu w czasie snu, a konkretnie po innych wzorcach wrzecion snu w jego drugim stadium.


Centrum bazodanowe odbierze całość energii z wielkiej farmy wiatrowej

Ciekawostki | 6 listopada 2017, 14:08

Microsoft podpisał umowę na zakup 100% energii z farmy wiatrowej budowanej w pobliżu Amsterdamu. Farma o wydajności 180 MW ma zasilić położne w pobliżu centrum bazodanowe chmury Azure. Położenie nowej inwestycji w pobliżu holenderskiego centrum bazodanowego Microsoftu wyjątkowa okazja, by farma mogła bezpośrednio zasilać odbiorcę energii.


Białucha nauczyła się języka delfinów

Nauki przyrodnicze | 6 listopada 2017, 13:45

Białucha arktyczna zaskoczyła naukowców, bo po umieszczeniu w akwarium delfinów butlonosych nauczyła się ich pogwizdywań i klikania.


Naukowiec pozywa amerykańską Akademię Nauk do sądu

Ciekawostki | 6 listopada 2017, 13:37

Naukowy spór o przyszłość alternatywnej energetyki trafił do sądu. Mark Jacobson, ze Uniwersytetu Stanforda złożył pozew cywilny przeciwko amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk (NAS) oraz naukowcowi, który skrytykował jego pracę.