Inspekcja pracy uznała, że Google słusznie zwolniło inżyniera

19 lutego 2018, 06:53

Amerykańska National Labor Relations Board (NLRB – Narodowa Rada Stosunków Pracy) opublikowała dokument, w którym stwierdza, że były inżynier Google'a, James Damore został słusznie zwolniony. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, Damore został wyrzucony z pracy po tym, jak nie zgodził się z oficjalną linią firmy na temat różnorodności oraz opublikował wewnątrz firmy swoje stanowisko, w którym pisał m.in., że pomiędzy płciami istnieją różnice biologiczne i różnice te mogą wyjaśniać, dlaczego mniej kobiet pracuje w przemyśle IT oraz na wysokich stanowiskach.


Im większa równość płci, tym mniej kobiet na kierunkach ścisłych

16 lutego 2018, 13:34

Na całym świecie mamy do czynienia z nieproporcjonalnie małą liczbą kobiet kończących studia z zakresu nauk ścisłych, technologii inżynierii i matematyki (STEM). Okazuje się, że im bogatszy kraj i im więcej uwagi przywiązuje się w nim do równości płci, z tym mniejszym prawdopodobieństwem kobiety kończą studia STEM


Pierwsze ofiary norowirusa wśród zawodników

16 lutego 2018, 13:25

Dwaj szwajcarscy sportowcy to pierwsi uczestnicy XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, którzy zarazili się norowirusem.


Rosjanie winni pojawienia się radioaktywnej chmury nad Europą

16 lutego 2018, 06:36

Przez dwa tygodnie września i października ubiegłego roku przez Europę wędrowała chmura radioaktywnego rutenu-106. Zarejestrowały ją czujniki od Norwegii po Grecję i od Ukrainy po Szwajcarię. Chmura nie była niebezpieczna, zawierała jedynie kilka gramów wykonanego przez człowieka pierwiastka, jednak jej pochodzenie było dotychczas tajemnicą.


W Pakistanie aresztowano podejrzanych o kradzież płynu mózgowo-rdzeniowego

15 lutego 2018, 07:18

Pakistańska policja aresztowała 4 osoby podejrzane o kradzież płynu mózgowo-rdzeniowego od ponad 12 kobiet.


Chiny budują kolejną stację badawczą w Antarktyce

13 lutego 2018, 13:38

Chiny rozpoczęły budowę swojej piątej stacji antarktycznej. Powstanie ona na Inexpressible Island w Zatoce Terra Nova na Morzu Rossa. Obecnie w zatoce znajdują się trzy stacje, letnie włoska i niemiecka oraz całoroczna koreańska. Chińska stacja będzie stacją całoroczną.


Świętujący okrągłą rocznicę Uniwersytet Śląski chce nakręcić 1. akademicki serial SF

12 lutego 2018, 16:18

Z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego (UŚ) ma zostać nakręcony pierwszy akademicki serial science-fiction. Będzie on opowiadać o przygodach doktora Primo i poszukiwaniach insygniów rektorskich. W związku z tym UŚ ogłosił casting.


Tuvalu nie utonie wskutek globalnego ocieplenia

12 lutego 2018, 13:46

Niewielkie wyspiarskie państewko Tuvalu było od lat postrzegane jako pierwszy kandydat do zniknięcia z powierzchni Ziemi z powodu globalnego ocieplenia. Tymczasem, jak donoszą naukowcy z University of Auckland, powierzchnia Tuvalu zwiększa się, a nie zmniejsza.


Sony przeprasza za żarty z alergii pokarmowej w "Piotrusiu Króliku"

12 lutego 2018, 12:57

W obliczu bojkotu producenci nowego "Piotrusia Królika" przepraszają za żarty z alergii pokarmowej.


Psycholog wspiera załamanych spadkami bitcoinowiczów

9 lutego 2018, 12:38

Jeden z największych rosyjskich funduszy kryptowalutowych - Blockchain Fund - oferuje od 7 lutego (darmowe!) usługi profesjonalnego psychologa. Ma on pomagać klientom, którzy stracili spore sumy na spadkach kursu bitcoina.