Mistrz zrezygnował z udziału w konkursie gier komputerowych

| Technologia

Ubiegłoroczny mistrz świata w rozgrywkach Pro Evolution Soccer 4 zrezygnował z obrony tytułu po tym, jak miał zmierzyć się z zawodnikiem z Izraela. Badr Hakeem, 21-latek z Arabii Saudyjskiej, powiedział: Niestety, losowanie zdecydowało, ża mam grać przeciwko zawodnikowi z Izraela. Sprzeciwiam się okupowaniu przez Izrael Palestyny. Zdecydowałem, że nie zagram przeciwko niemu. Nie mogę grać z obywatelem kraju, który okupuje świętą palestyńską ziemię.

Hakeem wygrał w ubiegłym roku Puchar Świata Sportów Elektronicznych. W tym roku zrezygnował z gry w Pro Evolution Soccer 5. Zawody, podczas których można było rywalizować także w grach Counter-Strike, Quake IV, Warcraft 3 i innych, rozgrywane były w Paryżu.

Wiem, że stracę tytuł, ale popieram naszą sprawę. Tytuł nie jest ważny. Wierzę, że podjąłem właściwą decyzję - stwierdził Haakem. Turniej w Pro Evolution Soccer 5 wygrał Francuz Bruce Grannec. Izraelczyk, przeciwko któremu nie chciał grać ubiegłoroczny mistrz, uplasował się poza pierwszą ósemką.