Eksperymentalna płyta z filmem

| Technologia
20th Century Fox

Wytwórnia 20th Century Fox, jako pierwszy producent w historii, zaoferuje płyty DVD z filmami, na których umieszczone zostaną też filmy w formie plików komputerowych. Nabywcy nowych DVD będą więc mogli odtworzyć je na komputerach lub przenośnych odtwarzaczach multimedialnych.

To może być przebój. Klient dostanie nośnik, który możliwi mu obejrzenie obrazu doskonałej jakości na dużym ekranie, a jednocześnie pozwoli na skorzystanie z filmu w postaci pliku, który będzie można odtworzyć na innych urządzeniach – mówi Mike Dunn, prezes 20th Century Fox Home Entertainment.

Film „Live Free or Die Hard’ trafi do sklepów 20 października, czyli na miesiąc przed premierą „Harrego Pottera i Zakonu Feniksa” wytwórni Warner Home Wideo. Nabywcy tego filmu będą mieli prawo do pobrania kopii filmu na komputer lub urządzenie przenośne.

Narzędzie Digital Copy, zastosowane przez 20th Century Fox wyświetli użytkownikowi menu, z którego będzie mógł wybrać opcję wgrania pliku na komputer lub inne urządzenie. Użytkownik będzie musiał jedynie podać 16-cyfrowy kod dostępu, znajdujący się wewnątrz opakowania z nośnikiem. Po zweryfikowaniu jego autentyczności plik zostanie wgrany na wskazane przez użytkownika miejsce.

20th Century Fox DVD płyta plik