Gry dla PS3 zagrożone?

| Technologia
Sony

Bobby Kotick, szef firmy Activision Blizzard, oświadczył, że jego przedsiębiorstwo może zaprzestać produkcji gier dla konsoli PlayStation 3. Zaczynam się martwić o Sony. PlayStation 3 zaczyna tracić i nie jest łatwo wspierać tę platformę. Tworzenie gier na konsole jest kosztowne, a Wii i Xbox sprzedają się lepiej - mówił Kotick. Dodał, że w przyszłym roku jego przedsiębiorstwo zastanowi się, czy tworzenie gier dla PS3 oraz PSP jest nadal opłacalne.

Zdaniem Koticka, główną przeszkodą w rozpowszechnieniu się konsoli Sony jest jej wysoka cena. Z tego też powodu klienci wybierają konkurencyjne rozwiązania. W maju w USA sprzedano 290 000 Wiii, 175 000 Xboksa 360 i 131 000 PS3.

Analitycy zwracają uwagę, że wydawcy gier już wcześniej skarżyli się na wysokie koszty, jednak Kotick jest pierwszym, który postawił sprawę tak jasno. To może dać Sony do myślenia. Tym bardziej, że ze względu na architekturę, tworzenie gier dla PS3 jest nieco trudniejsze niż na konsole konkurencji. Pociąga to za sobą wyższe koszty, a jednocześnie rynek gier dla PS3 jest mniejszy niż rynek gier dla Xboksa i Wii.

Activision Blizzard PlayStation 3 PS3 gry