Hakerzy zaatakowali Al-Kaidę

| Ciekawostki

Hakerzy uniemożliwili Al-Kaidzie umieszczenie w Sieci swojego rocznicowego przesłania. Od czasu ataków na WTC i Pentagon organizacja bin Ladena udostępniała każdego roku nagranie, na którym albo bin Laden, albo al Zawahiri, wygłaszali przemówienie.

As-Sahab, część Al-Kaidy odpowiedzialna za działania propagandowe, zapowiadał, że i w bieżącym roku 11 września zostanie umieszczone w sieci nagranie.

Amerykańskie agencje wywiadowcze poinformowały, że hakerzy odłączyli As-Sahab od Sieci i uniemożliwili tym samym rozpropagowanie przesłania. Służby specjalne państw zachodnich podejrzewają, że za atakiem na As-Sahab stoją Aaron Weisburd z organizacji Internet Haganah i Rusty Shackleford z My Pet Jawa. Obaj są znani z tego, że walczą w Sieci z islamskimi hakerami.
To nie pierwszy przypadek, gdy zachodni hakerzy atakują infrastrukturę IT terrorystów. W 2004 roku grupa TeAmZ USA wyłączyła witrynę należącą do Abu Musy al-Zarqawiego, szefa Al-Kaidy w Iraku. W miejscu WWW umieszczono obrazek pingwina trzymającego broń.

Al-Kaida As-Sachab bin Laden al-Zarqawi terroryzm hakerzy