Amazon dodaje wersje MP3 do kupionych CD

| Technologia
Amazon

Amazon uruchomił usługę AutoRip, dzięki której klienci, którzy kupili płyty CD mogą bezpłatnie skorzystać z cyfrowych wersji zakupionych utworów, przechowywanych w chmurze Amazona. Obecnie w kolekcji AutoRip znajduje się ponad 50 000 albumów. Kupując jeden z nich na nośniku CD, a o tym, że album jest dostępny też w ramach AutoRip informuje nas logo usługi wyświetlane podczas zakupu, otrzymujemy pliki MP3, które możemy odtwarzać na dowolnym urządzeniu. MP3 są dodawane do naszego konta w chmurze natychmiast, zatem zakupioną muzyką możemy cieszyć się jeszcze zanim trafi do nas płyta.

Skorzystanie z chmury Amazona nie wymaga zakładania dodatkowego konta. Wystarczy wejść na stronę www.amazon.com/cloudplayer i zalogować się za pomocą tych samych danych co do serwisu Amazon.com. Obecną w CloudPlayerze muzykę możemy odtworzyć online lub pobrać ją w formie plików MP3.

Co ciekawe, z AutoRip można skorzystać też w przypadku płyt, które kupiliśmy przed uruchomieniem tej usługi. Jeśli od roku 1998 do chwili obecnej kupiliśmy CD, które zostało właśnie włączone do kolekcji CloudPlayer, to utwory automatycznie załadują się do nasze konto w chmurze.

Amazon AutoRIP CD MP3 CloudPlayer