Amazon prezentuje nowe tablety i czytniki książek

| Technologia
Amazon

Amazon zaprezentował trzy nowe tablety oraz dwa czytniki książek elektronicznych. Nowe urządzenia znacznie uatrakcyjniły firmową ofertę.

Rodzinę tabletów Fire wzbogaciły urządzenia Kindle Fire HD 8,9 4G (z łącznością 4G LTE), Kindle Fire HD 8,9 oraz Kindle Fire HD. Wszystkie zostały wyposażone w wyświetlacz HD LCD, dźwięk Dolby Audio i dwupasmową antenę zwiększającą przepustowość łącza Wi-Fi. Dwa pierwsze tablety korzystają z wyświetlacza o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1920x1200. Są w stanie wyświetlić obraz 1080p. Kindla Fire HD ma wyświetlacz o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1280x800 (720 HD). Użytkownik Kindle Fire HD 8,9 i Kindla Fire HD będzie mógł wybrać model wyposażony w 16 lub 32 gigabajty pamięci masowej. Jeśli zaś kupi Kindle Fire HD 8,9 4G to wybierze pomiędzy 32- a 64-gigabajtowym modelem. Tablety z 8,9-calowym wyświetlaczem wykorzystują dwurdzeniowy procesor OMAP4470 taktowany 1,5-gigahercowym zegarem. Kindle Fire HD wyposażono w dwurdzeniowy OMAP4460 z zegarem o częstotliwości 1,2 GHz.

Za Kindle Fire HD 8,9 4G zapłacimy od 499 (32 GB) do 599 (64 GB) dolarów. Kindle Fire HD 8,9 kosztuje 369 (32 GB) i 299 (16 GB) dolarów. Z kolei Kindle Fire HD wyceniono na 199 (16 GB) i 249 (32 GB) USD.

Amazon Amazon

Amazon rozpocznie dostawy tych urządzeń w ciągu najbliższych tygodni. Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę firmy można spodziewać się, że początkowo z pełnej oferty będą mogli skorzystać tylko mieszkańcy USA. Na brytyjskiej witrynie Amazona dostępny jest jedynie Kindle Fire HD, a próba zamówienie do Polski z amerykańskiej witryny kończy się informacją, że urządzenie nie może być dostarczone na wskazany adres.

Nowe czytniki książek elektronicznych z rodziny Paperwhite charakteryzuje przede wszystkim wykorzystanie jaśniejszego wyświetlacza, o kontraście większym o 25% od wcześniejszych edycji Kindle’a i zwiększonej o 62% rozdzielczości. Kolejną ważną innowacją jest wyposażenie urządzeń we wbudowane w górną krawędź źródło światła. Jest ono skierowane na wyświetlacz, który - jak zapewnia Amazon - zostaje równomiernie oświetlony. Pomimo zastosowania źródła światła Kindle Paperwhite charakteryzuje długi czas pracy na bateriach. Przy ustawieniu światła na maksymalną jasność, wyłączeniu Wi-Fi (oraz 3G w modelu weń wyposażonym) i czytaniu przez pół godziny dziennie pojemność baterii pozwala na 8-tygodniowe korzystanie z Kindle’a.

Urządzenia z serii Paperwhite korzystają z 6-calowego wyświetlacza dotykowego. Jest on zatem takiej samej wielkości jak w dotychczasowych Kindle’ach. Jego rozdzielczość do 212 punktów na cal (poprzednie Kindle - 167 ppi). Oba nowe urządzenia wyposażono w 2 gigabajty pamięci.

Kindle Paperwhite 3G wyceniono na 199 USD, a Kindle Paperwhite trzeba będzie zapłacić 139 dolarów.

Użytkownicy wszystkich urządzeń Amazona mogą bezpłatnie korzystać z firmowej chmury i przechowywać w niej wszystkie treści kupione w Amazonie.

Amazon Kindle Fire HD Kindle Paperwhite czytnik tablet