Wielodotykowy Kindle?

| Technologia
Dekuwa, CC

Jak czytamy w The New York Times, Amazon prawdopodobnie kupił nowojorską firmę Touchco specjalizującą się w rozwoju ekranów wielodotykowych. Ponoć w taką technologię zostanie wyposażony Kindle, dzięki czemu będzie mógł bezpośrednio konkurować z iPadem.

Firma Touchco zatrudnia zaledwie sześć osób i nie wypuściła na rynek jeszcze żadnego produktu. Rozwija ona bardzo obiecującą technologię o nazwie Interpolating Force-Sensitive Resistance (IFSR), która nie tylko pozwala na rozróżnienie siły nacisku, potrafi odróżnić dotyk palca od dotyku stylusa i, w przeciwieństwie do ekranów wykorzystanych w iPhonie czy iPadzie rozpoznaje nieograniczoną liczbę punktów, w których jednocześnie dotknięto wyświetlacza. Ponadto wyprodukowany za pomocą IFSR wyświetlacz może być całkowicie przezroczysty. To właśnie obawy o zmniejszenie czytelności ekranu powstrzymywały dotychczas Amazona przed wyposażaniem Kindle'a w ekran dotykowy. Jakby jeszcze tego było mało, technologia IFSR jest tańsza od konkurencji. Stworzone za jej pomocą wyświetlacze mogą kosztować jedynie 10 USD za stopę kwadratową.

IFSR współpracuje też z kolorowymi wyświetlaczami.

Ani Amazon, ani Touchco nie potwierdzają wieści o transakcji. Ta może być jednak prawdziwa, gdyż na witrynie Touchco pojawiła się informacja, że firma zaprzestała działalności.

Amazon Kindle Touchco wielodotykowy Interpolating Force-Sensitive Resistance IFSR