Amazon Prime Air obsłużył pierwszego klienta

| Technologia
Amazon

Mamy złą wiadomość dla firm kurierskich. Wystartowała usługa Amazon Prime Air i pierwszy klient Amazona został obsłużony przez drona. Klient z Wielkiej Brytanii zamówił przystawkę telewizyjną Amazon Fire TV oraz paczkę popkornu. Na dostawę czekał zaledwie... 13 minut. Dron wylądował na wsi w Cambridgeshire, gdzie Amazon ma dwóch klientów uprawnionych do korzystania z Prime Air.

Drony Amazona mogą latać z prędkością do 80 km/h, a przewidywany czas dostawy powinien być krótszy niż 30 minut. Jak łatwo policzyć Amazon, przynajmniej obecnie, przewiduje, że drony będą obsługiwały teren o promieniu nie większym niż 40 kilometrów od magazynów. Olbrzymią zaletą wykorzystania dronów jest niewielka cena dostawy. Może ona kosztować zaledwie 65 pensów. Wadą dronów są ich niewielkie możliwości odnośnie wagi paczek. Urządzenia mogą przenosić ciężary o masie do 2,3 kilograma.

Pierwszą dostawę wykonano w Wielkiej Brytanii, gdyż Amazon szybko doszedł do porozumienia z władzami w Londynie odnośnie warunków używania dronów. Mogą być one wykorzystywane na obszarach wiejskich i peryferiach miast, drony nie mogą latać w nocy, gdy pada, ani gdy jest zbyt zimno. Nie mogą też wznosić się powyżej 120 metrów.

 

Amazon Prime Air paczka dron dostawa