Amazon szuka 50 000 pracowników

| Ciekawostki
shadowstorm

Amazon rozpoczął rekrutację pracowników sezonowych, którzy pomogą w realizacji zamówień w czasie zbliżających się świąt. Koncern Bezosa ma zamiar zatrudnioć 50 000 osób. Obecnie na stałe w 40 centrach wysyłkowych firmy na terenie USA pracuje 20 000 osób. Przedsiębiorstwo oznajmiło, że tysiące osób, którzy znajdą pracę w sezonie świątecznych otrzymają po jego zakończeniu propozycje pracy na stałe.

Amazon to ostatnia z wielkich amerykańskich firm, które przed świętami szukają pracowników sezonowych. Z danych firmy Challenger, Gray & Christmas, która specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników na zastępstwo wynika, że pracę taką w okresie świątecznym znajdzie co najmniej 413 000 osób.
Amazon wcale nie jest rekordzistą pod względem wielkości rekrutacji. Sklepy Macy's zatrudnią co najmniej 80 000 osób, kolejne 45 000 znajdzie pracę w Toys R Us, a sieć Kohl's poszukuje niemal 53 000 pracowników. Wszystko w oczekiwaniu na bardzo dobrą sprzedaż w czasie świąt. Niedawno Narodowa Federacja Sprzedawców Detalicznych poinformowała, że przewiduje, iż wartość sprzedaży podczas tegorocznych świąt będzie o 4,1% wyższa od wartości z roku ubiegłego. Z analiz wynika, że Amerykanie wydadzą 586 miliardów dolarów.

Podczas obliczania sprzedaży w sezonie świątecznym bierze się pod uwagę sprzedaż detaliczną w listopadzie i grudniu, z wyjątkiem sprzedaży samochodów, paliw oraz obrotów restauracji.

Amazon święta pracownik