Backoff atakuje terminale płatnicze

| Bezpieczenstwo IT
Jean et Melo

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) ostrzega, że wiele firm zostało zarażonych złośliwym kodem o nazwie Backoff. Po raz pierwszy pojawił się on w październiku ubiegłego roku i zaczął zarażać terminale płatnicze. Backoff jest w stanie ukraść dane dotyczące kart płatniczych oraz kodów PIN.

W ciągu ostatniego roku Secret Service reagowała na ataki na sieci wielu firm w USA, które zostały zarażone przez oprogramowanie Backoff. Siedmiu dostawców systemów opłat elektronicznych potwierdziło, że ich liczni klienci zostali zarażeni - czytamy w komunikacie DHS. To prawdopodobnie Backoff jest odpowiedzialny za niedawne wycieki danych z sieci Target, SuperValu czy UPS.

DHS ostrzegał przed Backoffem już w lipcu, gdy okazało się, że większość oprogramowania antywirusowego nie jest w stanie wykryć tego złośliwego kodu. Obecnie twórcy takiego oprogramowania udoskonalili je i teraz Backoff jest zwykle wykrywany.

Secret Service pomaga firmom, które padły ofiarami ataku, a DHS apeluje, by przypadki infekcji zgłaszać właśnie do lokalnych biur tej służby.

Backoff terminal płatniczy karta płatnicza