Bank of America dopłaca do samochodów

| Technologia
Toyota

Bank of America chce zachęcić swoich pracowników do dbania o środowisko naturalne. Firma ogłosiła, że każdy, kto kupi samochód z napędem hybrydowym, otrzyma od niej 3000 dolarów.

Początkowo z programu takiego mogli korzystać tylko pracownicy z oddziałów w Bostonie, Charlotte i Los Angeles. Obecnie otwarto go dla wszystkich chętnych pracowników BoA. Firma zatrudnia w USA 185 tysięcy osób.

Oferta banku może znacząco przyczynić się do zdobycia popularności przez pojazdy hybrydowe. Władze federalne już udzielają zniżek podatkowych w wysokości 3150 USD na tego typu pojazdy. Pracownik BoA może zaoszczędzić więc sporo pieniędzy, a to właśnie cena – wyższa niż pojazdów z tradycyjnym napędem – jest uważana za główny powód, dla którego samochody hybrydowe nie są popularne.

W 2005 roku samochody hybrydowe miały 1,25% udział w rynku USA. Przewiduje się, że do roku 2013 tego typu pojazdy będą stanowiły 13% na drogach USA.

Być może odsetek ten będzie większy dzięki, jeśli inne firmy pójdą w ślady BoA. Dodatkową zachętą może być opublikowany ostatnio raport firmy Intellichoice, z którego wynika, że całkowity 5-letni koszt użytkowania samochodu hybrydowego jest znacznie niższy od pojazdu klasycznego.

Bank of America samochód hybrydowy