Tajemnicza firma Billa Gatesa

| Technologia
Microsoft

W Sieci pojawiły się informacje, że Bill Gates założył nową firmę. Jako pierwszy do takich danych dotarł Todd Bishop, który doniósł o tym w serwisie TechFlash.

Bishop pisze, że z dostępnych dokumentów wynika, iż firma bgC3 LLC, to think tank, którego siedzibą jest miejscowość Kirkland, w pobliżu której znajduje się posiadłość Gatesa. Powstała ona w marcu 2008 pod nazwą Carillon Holdings, a na początku lipca, kilka dni po opuszczeniu przez Gatesa Microsoftu została przemianowana na bgC3. Podobno jeden ze współpracowników byłego prezesa Microsoftu zdradził, że bgC3 to niedochodowa organizacja, której celem jest koordynowanie biznesowych i filantropijnych działań Gatesa. Nowa firma ma zajmować się też doradztwem i pracami analitycznymi.

Jej nazwa - bgC3 - ma ponoć pochodzić od nazwiska Bill Gates, litera "C" to "catalayst" i oznacza, że Gates będzie w niej pełnił rolę katalizatora łączącego nowe idee i ludzi, a cyfra "3" to trzecie, po Microsofcie i Fundacji Billa i Melindy Gatesów, miejsce, w którym Bill Gates chce się realizować.
Bill Gates wkrótce skończy 53 lata i coraz bardziej interesuje go nie tyle biznes, co sprawy technologiczne i społeczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest głodny wiedzy i potrafi otaczać się zdolnymi ludźmi. Niewykluczone więc, że założył instytut ekspercki.

Nie jest to jednak pewne. Wall Street Journal, którego reporterzy odwiedzili bgC3 twierdzą, że nowe przedsiębiorstwo ma po prostu... zajmować się sprawami Gatesa i jego współpracowników.

Pamiętaj, że jeśli jesteś Billem Gatesem to, niezależnie od tego, co robisz, otaczają Cię ludzie, którzy organizują, koordynują i chronią Twoje życie. Ci ludzie otrzymują pensję, dodatki, ubezpieczenia i wszystkie inne rzeczy zapewniane przez pracodawcę. Co więc robisz? Zakładasz firmę, która ma się zajmować ich obsługą - czytamy w WSJ. Dziennikarze Wall Street Journal częściowo zgadzają się z opinią Bishopa. W przyszłości bgC3 może przerodzić się w inkubator idei, miejsce, gdzie będzie dochodziło do spotkań ludzi mających coś do zaoferowania. Obecnie jednak firma spełnia zupełnie inną rolę. Jest po prostu miejscem, gdzie Gates może spokojnie pracować i trzymać swoje dokumenty związane chociażby z działalnością w Fundacji Gatesów.

Bill Gates firma bgC3