Bill Gates warty 90 miliardów USD

| Ciekawostki
sxc.hu

Majątek Billa Gatesa przekroczył 90 miliardów dolarów. Zdaniem prowadzonego przez Bloomberga Billionaire Index stało się tak nie dzięki wzrostowi cen akcji Microsoftu, a dzięki giełdowym wzrostom Canadian National Railway Company oraz Ecolab.
Według najnowszych danych, pochodzących z 22 sierpnia, całkowita wartość majątku założyciela Microsoftu zwiększyła się w bieżącym roku o 6,2 miliarda USD. Drugi na liście jest Amancio Ortega z majątkiem wartym 76 miliardów USD, którego majątek w bieżącym roku zwiększył się o 3,1 miliarda dolarów.

Rekordzistą pod względem kwoty o jaką powiększył w bieżącym roku majątek jest 5. na liście Mark Zuckerberg. Jest on obecnie wyceniany na 54,7 miliarda USD, a jego majątek zwiększył się o 8,9 miliarda dolarów. Wyprzedza go Jeff Bezos z majątkiem wycenianym na 66,2 miliardy (wzrost o 6,5 miliarda od początku roku).

Forbes, który również tworzy listę miliarderów, wycenia Gatesa na "zaledwie" 78,7 miliarda USD. Zdaniem tego pisma w 1999 roku fortuna Gatesa była przez chwilę warta ponad 100 miliardów dolarów. Niedługo potem doszło do pęknięcia bańki dotkomowej i spółki z branży technologicznej, w tym Microsoft, zanotowały znaczne spadki cen akcji.

Bill Gates majątek Bloomberg