Yandex wyprzedził Binga

| Technologia
Yandex.ru

Rosyjski Yandex wyprzedził w grudniu Binga i stał się 4. największą wyszukiwarką na świecie. Z danych Search Engine Watch dowiadujemy się, że internauci zadali Yandeksowi w grudniu 4,844 miliarda zapytań. Bing musiał przetworzyć 4,477 miliarda zapytań.

Do lidera rynku, Google'a, trafiło 114,73 miliarda zapytań (65,2%). Na odłegłym drugim miejscu znajdziemy chińską Baidu 14,5 miliarda (8,2%), a na trzecim Yahoo! z 8,63 miliardami zapytań (4,9%). Jako, że Yahoo! korzysta z bazy danych Binga, sytuacja microsoftowej wyszukiwarki wygląda nieco lepiej po dodaniu doń rynkowych udziałów Yahoo!.

Search Engine Watch informuje, że Yandex przegonił Binga już w listopadzie, ale różnica była tak niewielka, iż mieściła się w granicach błędu statystycznego. Większym problemem dla Microsoftu może być fakt, że jedynymi wyszukiwarkami, które od grudnia 2011 zanotowały wzrost liczby zapytań były Baidu (o 13%) i Yandex (o 27,8%). Zapytania do innych wyszukiwarek spadły o 4,6%. Widać też wyraźny wzrost liczby internautów w Rosji, natomiast w krajach Zachodu, które są głównym rynkiem dla Microsoftu, widać spowolnienie.

Bing Yandex wyszukiwarka