Blackberry z Androidem

| Technologia
BlackBerry

Dyrektor generalny Blackberry oficjalnie potwierdził, że firma rozpocznie sprzedaż pierwszego telefonu z Androidem. Urządzenie o nazwie Priv trafi do sklepów w przyszłym roku. Jednocześnie kanadyjskie przedsiębiorstwo nie ma zamiaru porzucać własnego OS-u i nadal będzie rozwijało BlackBerry 10.

Android zagości na tak typowym dla BlackBerry smartfonie z fizyczną klawiaturą. Będzie ono łączyło bardzo rozbudowany ekosystem Androida z najlepszymi cechami BlackBerry - bezpieczeństwem i produktywnością. Blackberry pracuje też nad wsparciem Android for Work na BES12.

Należy podkreślić, że nic nie wskazuje na to, by kanadyjska firma miała zamiar zrezygnować z rozwoju własnego systemu operacyjnego. Wręcz przeciwnie, przed trzema tygdniami dowiedzieliśmy się, że za kwotę 425 milionów dolarów przejmuje ona Good Technology. Akwizycja jest częścią firmowej strategii, w ramach której Blackberry chce zaoferować klientom biznesowym kompleksową platformę bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń mobilnych wykorzystywanych w firmie.

Blackberry wciąż jednak przeżywa poważne kłopoty, a jej sytuacja finansowa nie ulega zdecydowanej poprawie.

Blackberry Android Priv