Potwierdzają się doniesienia o microsoftowym "Blue"

| Technologia
Microsoft

Potwierdzają się wcześniejsze informacje, jakoby Microsoft pracował nad projektem o nazwie "Blue". Mary Jo Foley ze ZDNet, która od lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z Microsoftem, informuje, iż "Blue" pojawi się na przełomie lata i jesieni.

Z informacji, jakie zdobyła Foley, wynika, że "Blue" ma być serią aktualizacji platform Windows Phone, Windows Services i Windows Server. Pojawienie się Blue będzie oznaczało poważne zmiany w sposobie aktualizowania platform Microsoftu. Dotychczas każdy z zespołów pracujących nad różnymi platformami publikował co 2-3 lata ich duże wersje. Teraz co roku mają ukazywać się wersje przejściowe, a zespoły będą musiały tak skoordynować swoją pracę, by były one dostępne mniej więcej w tym samym czasie.

Największym wyzwaniem jest udostępnianie w ten sposób klienckiego Windows. Dotychczas Microsoft przygotowywał duże wersje, udostępniał je producentom OEM, ci z kolei mieli kilka miesięcy na przeprowadzenie testów, zgłoszenie poprawek i przygotowanie się do premiery Windows. Teraz mniejsze wersje przejściowe będą co roku trafiały bezpośrednio do rąk klientów prawdopodobnie za pośrednictwem Windows Store.

Mary Jo nie udało się dowiedzieć, jakie konkretnie zmiany zaoferuje Blue. Prawdopodobnie zobaczymy zmiany w interfejsie użytkownika, narzędziach developerskich, pojawią się nowe wersje IE, Maila, Calendara, Binga i innych narzędzi. Wprowadzone zostaną też zmiany w jądrze i sterownikach, które mają wydłużyć czas pracy na bateriach i poprawić wydajność systemu. Priorytetem będzie jednak zapewnienie kompatybilności wstecz, zatem wszelkie zmiany będą wykonywane z jej uwzględnieniem.

Blue Microsoft Windows wersja przejściowa