Wiele wskazuje na to, że tytuł najstarszego mężczyzny zostanie przyznany Brytyjczykowi Bobowi Weightonowi

| Ciekawostki
Zrzut ekranowy

Stujedenastoletni Bob Weighton z Alton w hrabstwie Hampshire czeka na potwierdzenie przez przedstawicieli Księgi rekordów Guinnessa, że jest najstarszym mężczyzną świata. Brytyjczyk przejąłby ten tytuł po Japończyku Chitetsu Watanabe. Watanabe zmarł w wieku prawie 113 lat; 12 lutego 2020 r., gdy przedstawiciele Księgi Guinnessa pojawili się w domu opieki w Niigacie, by wręczyć mu certyfikat, miał 112 lat i 344 dni. Niestety, później przeżył niecałe 2 tygodnie. Zmarł 23 lutego.

Weighton urodził się 29 marca 1908 r. (dziś, 27 lutego, ma więc 111 lat i 335 dni). Dorastał w Hull. W wywiadzie udzielonym mediom powiedział: Nie jestem zbyt usatysfakcjonowany [potencjalnym przejęciem tytułu], bo to oznacza, że ktoś inny umarł.

Zaakceptowałem swój wiek jako fakt. Nie planowałem tego ani jakoś specjalnie nad tym nie pracowałem. Tak zwyczajnie jest. Jestem jednym ze szczęśliwców.

Weighton dzieli tytuł najstarszego Brytyjczyka z Joan Hocquard z Pool w Dorset. Oboje urodzili się 29 marca 1908 r.

W przeszłości Weighton pracował jako nauczyciel angielskiego na Tajwanie. Przebywając w Kanadzie w czasie drugiej wojny światowej, odszyfrowywał japońskie komunikaty wojskowe. Później wrócił do Wielkiej Brytanii z żoną Agnes, którą poślubił w 1937 r. w Hongkongu. Obecnie starszy pan mieszka w kompleksie apartamentów dla seniorów w Alton.

Superstulatek twierdzi, że pieniądze nigdy nie były dla niego ważne. Podkreśla za to wagę śmiechu.

 

Bob Weighton Chitetsu Watanabe Księga rekordów Guinnessa najstarszy mężczyzna