Procedura in vitro z naturalnym zapłodnieniem

| Zdrowie/uroda
RWJMS IVF Laboratory, public domain

Klinika leczenia niepłodności Complete Fertility z Southampton proponuje pacjentom nową technikę zapłodnienia in vitro (IVF), która pozwala na zapłodnienie w macicy, a nie w szalce Petriego i tym samym skraca czas przebywania zarodka poza organizmem matki.

Jedno podejście w ramach metody z AneVivo kosztuje 700 funtów. AneVivo to kapsułka z jajem i plemnikami, którą umieszcza się w macicy. Została ona zaaprobowana przez Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), która nie znalazła dowodów na nieskuteczność bądź szkodliwość urządzenia.

Na tym etapie proponujemy procedurę [wyłącznie] klientom prywatnym - podkreśla prof. Nick Macklon, dodając, że międzynarodowe testy na ok. 250 kobietach pokazały, że metoda zapewnia podobny odsetek ciąż, co konwencjonalne IVF.

Celem jest zmaksymalizowanie czasu spędzanego w ciele, a nie w laboratorium, zwłaszcza że chodzi o wrażliwy okres ludzkiego rozwoju, gdy geny są włączane i wyłączane.

Choć samo zapłodnienie zachodzi w ciele kobiety, zarodek i tak jest wydobywany do zbadania. Później następuje reimplantacja.

Complete Fertility Southampton in vitro zapłodnienie AneVivo kapsułka jajo plemniki prof. Nick Macklon