Czekolada, która odmładza skórę

| Ciekawostki

W laboratoriach firmy Lycotec powstała czekolada Esthechoc, która podwyższając poziom przeciwutleniaczy i poprawiając krążenie, zapobiega zmarszczkom i sprzyja młodemu wyglądowi skóry.

Batonik o wadze 7,5 g zawiera tyle przeciwutleniającej astaksantyny, co filet z alaskańskiego łososia i tyle zwalczających wolne rodniki polifenoli kakao, co 100 g gorzkiej czekolady.

Producenci twierdzą, że po 4 tygodniach codziennego jedzenia batoników u wolontariuszy spadł poziom markerów stanu zapalnego we krwi, wzrosło też zaopatrzenie skóry we krew.

Wykorzystujemy przeciwutleniacz, który odpowiada za złoty kolor karasi chińskich czy róż flamingów. W [testach klinicznych] wzięli udział ludzie po pięćdziesiątce i sześćdziesiątce. Na poziomie biomarkerów cofnęliśmy ich skórę do wieku 20 czy 30 lat. Poprawiliśmy więc fizjologię skóry. [Sami] badani [także] zauważali zmianę [na lepsze] - podkreśla dr Ivan Petyaev, były pracownik Uniwersytetu w Cambridge, założyciel firmy Lycotec.

Esthechoc (zwana również Cambridge Beauty Chocolate) to zaledwie 38 kilokalorii. Od przyszłego miesiąca będzie ją można kupić w pudełkach zawierających 3-tygodniowy zapas batoników.

Grupą docelową produktu mają być mieszkanki miast po trzydziestce oraz biznesmeni, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu w stresujących okolicznościach i podczas podróży służbowych.

Komentatorzy huraoptymistycznych doniesień Lycotecu podkreślają, że konieczne są ściśle kontrolowane testy kliniczne. Przypominają też, że wcześniejsze badania pokazały, że astaksantyna lepiej działa, gdy aplikuje się ją bezpośrednio na skórę, a nie dojelitowo.

Esthechoc Lycotec czekolada skóra zmarszczki astaksantyna polifenole Cambridge Beauty Chocolate dr Ivan Petyaev