Minister finansów zwolennikiem wirtualnej waluty?

| Technologia

George Osborne, brytyjski minister finansów, oświadczył, że wierzy w przyszłość wirtualnych pieniędzy i chciałby, żeby Wielka Brytania stała się światowym centrum handlu wirtualną walutą. Kierowany przez Osborne'a urząd prowadzi właśnie studium, mające dać odpowiedź na pytanie o sposób funkcjonowania wirtualnej waluty na skalę globalną.

Tylko adaptując nowoczesne technologie i wykorzystując naszą światowej klasy wiedzę i usługi finansowe możemy upewnić się, że Wielka Brytania będzie w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby firm i konsumentów tutaj oraz na całym świecie, a nasz sektor finansowy będzie rósł i tworzył miejsca pracy, czego po nim oczekujemy - stwierdził Osborne podczas uroczystości powołania urzędu Innovate Finance. Kluczem długoterminowego planu naszego rządu jest umocnienie roli Wielkiej Brytanii jako światowego centrum finansowego - dodał.

Z kolei szefowa Innovate Finance, Claire Cockerton, powiedziała, że przyszedł czas na radykalną zmianę sektora usług finansowych.

Nie wiemy, na ile Osborne naprawdę wierzy w wirtualną walutę. Pozostanie pytanie, na ile można wierzyć politykowi, który poparcie dla radykalnych zmian wyraża przed zbliżającymi się wyborami.

George Osborne wirtualna waluta bitcoin