Nowy sposób na przebudzenie: kawowe kostki do żucia

| Ciekawostki
Go Cubes/Nootrobox

Geoffrey Woo i Michael Brandt, szefowie firmy Nootrobox z San Francisco, mają interesującą propozycję dla zabieganych kawoszy - jadalne kofeinowe sześciany Go Cubes. Każda kostka to odpowiednik wypicia połowy kubka zaparzanej kawy.

Sześciany są w 100% wegańskie i jak twierdzą Amerykanie, wytwarza się je ze specjalnej mieszanki poprawiającej pamięć i czujność. Konsystencją przypominają żelki i zawierają 50 mg kofeiny, 10 mg witaminy B6, a także 100 mg L-teaniny, aminokwasu występującego w liściach zielonej herbaty (Camellia). W składzie znalazła się też metylowana witamina B12, a także ok. 6 g cukru.

Jak można przeczytać na witrynie Woo i Brandta, B6 wspomaga funkcjonowanie poznawcze, a L-teanina niweluje niepokój związany z działaniem kofeiny. Chętni mogą wybierać z 3 kawowych smaków: latte, mokka i drip (od zaparzania kawy metodą przelewową).

Dzięki crowdfundingowi panowie zebrali blisko 40 tys. dolarów. Obecnie przygotowują się do wysyłki międzynarodowej; płacąc prawie 21 dol. (20,70), klienci z zagranicy mogą zamawiać zestaw 6 torebek, z których każda zawiera 4 sześciany.

Na witrynie Indiegogo twórcy Go Cubes podkreślali, że ilość, stężenie i proporcje wzorowano na publikowanych w recenzowanych pismach badaniach z podwójnie ślepą próbą, które wskazywały na bezpieczeństwo i skuteczność składników. Z tego powodu miłośnicy nootropów (substancji prokognitywnych) zdecydowali się np. na zastosowanie teaniny i kofeiny w stosunku 2:1. Ma on znacząco poprawiać możliwości poznawcze użytkownika.

 

Go Cubes żelki kostki sześciany kawa kofeina Geoffrey Woo Michael Brandt Nootrobox