Władze stanu Goa promują rolnictwo kosmiczne

| Ciekawostki
sasint, CC (Pixabay)

Władze indyjskiego stanu Goa zalecają miejscowym rolnikom, by zajęli się "kosmiczną uprawą" i przez 20 dni z rzędu śpiewali na polach wedyjskie mantry. Miałoby to poprawić jakość i ilość plonów bez uciekania się do nawozów sztucznych.

Wg tutejszego Ministerstwa Rolnictwa, śpiewanie mantr ma pomóc przyciągnąć energię kosmiczną. Dzięki temu nasiona szybciej wykiełkują i koniec końców dadzą większe plony.

Wydział Rolnictwa chce podążać ścieżką organicznego i ekologicznego rolnictwa. Trwają rozmowy z propagatorami rolnictwa kosmicznego oraz innymi zwolennikami podobnych opcji, w jaki sposób można zwiększyć plony w organiczny sposób - powiedział Nelson Figueiredo.

Vijai Sardesai, minister rolnictwa, podziela entuzjazm dyrektora departamentu i twierdzi, że kosmiczne rolnictwo eliminuje potrzebę sięgania po nawozy sztuczne.

By lepiej zrozumieć kosmiczne rolnictwo, Figueiredo i Sardesai odwiedzili ostatnio guru z miasta Gurgaon.

Na tym jednak nie koniec, gdyż Ministerstwo jest też pod wrażeniem projektu Jogowego Rolnictwa Zrównoważonego, realizowanego przez Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumaris.

Oni [Brahma Kumaris] postulują, że ponad 1000 rolników łączy rolnictwo organiczne z medytacją. Rezultaty są ponoć imponujące - podkreśla Figueiredo i dodaje, że farmerzy są już uczeni, że zrównoważone rolnictwo jogowe może obniżać koszty i pomagać środowisku.

Goa rolnictwo kosmiczne wedyjskie mantry pola plony Nelson Figueiredo Vijai Sardesai