HP Edgeline - drukarki nie na sprzedaż

| Technologia

HP ogłosiło powstanie nowej linii drukarek dla biznesu o nazwie Edgeline. Co ciekawe, drukarki te są tak wydajne, że HP nie ma zamiaru ich sprzedawać. Będą jedynie wynajmowane.

Urządzenia nie posiadają tradycyjnej głowicy drukującej, która przesuwa się nad papierem. Zamiast niej zastosowano listwę drukującą o szerokości papieru. Listwa pozostaje nieruchoma, a kartka przesuwa się pod nią.

Jednym z nowych urządzeń jest drukarka HP CM8060 Color, która potrafi zadrukować 60 stron na minutę w trybie monochromatycznym i 50 stron w ciągu minuty w trybie kolorowym. Wydruki tworzone są w rozdzielczości 600x1200 punktów na cal. Drukarka korzysta zarówno z języka PCL jak i PostScript, a producent wbudował w nią fax oraz skaner.

HP przygotowuje się, jak zapowiada, do największej premiery drukarek od czasu pokazania serii LaserJet w 1984 roku.

Nie wiadomo, ile będzie kosztowało wynajęcie drukarki. Urządzenia skierowane zostaną na rynek firm, które bardzo dużo drukują. HP mówi, że typowy użytkownik drukarki z serii Edgeline to firma, która tworzy 20 000 stron wydruku na miesiąc, z czego 60% stanowią wydruki monochromatyczne, a 40% - kolorowe. Średnia długość trwania umowy wynajmu ma wynieść 4 lata.

HP będzie jednak miało konkurencję. Niedawno australijska firma Silverbrook Research pokazała niezwykle wydajną drukarkę atramentową.

HP Edgeline HP CM8060 Color drukarka