Powstanie brazylijska fabryka układów scalonych

| Technologia
Intel

IBM, brazylijski bank BNDES oraz firma EBX Group należąca do miliardera Eike Batisty wybudują na południu Brazylii fabrykę układów scalonych. Zakład SIX Semiconductors będzie kosztował około 500 milionów dolarów i powstanie w Ribeirão das Neves, należącym do obszaru metropolitalnego Belo Horizonte.

Zakład, w którym będą powstawały chipsety oraz układy na zamówienie, ma rozpocząć pracę w 2014 roku i zatrudni 300 osób.

Połowa pieniędzy przeznaczonych na budowę fabryki będzie pochodziła z budżetu państwa. Zostaną one przekazane za pośrednictwem banku BNDES. Państwo za pośrednictwem BNDESPAR będzie miało 33% udziałów w przedsięwzięciu, kolejne 33% obejmie SIX Soluções Intelligentes, które jest spółką-córką EBX Group. Reszta przypadnie IBM-owi, lokalnym bankom i innym firmom uczestniczącym w przedsięwzięciu. W zamian za udziały amerykański koncern zapewni prawdopodobnie technologię, która zostanie wykorzystana w fabryce.

Rodrigo Kede, szef brazylijskiego oddziału IBM-a zapewnił, że fabryka będzie najnowocześniejszym tego typu zakładem na półkuli południowej.

IBM Brazylia fabryka układ scalony