Koniec Intel Developer Forum

| Technologia

Intel ogłosił, że nie będzie już więcej organizował konferencji Intel Developer Forum (IDF). Odwołano tegoroczny IDF, który miał odbyć się w San Francisco, oraz wszystkie przyszłe wydarzenia. Koncern uznał, że konferencja nie pasuje do nowego portfolio konferencji i imprez, jakie ma zamiar organizować.

W oświadczeniu Intela czytamy, że firma zmieniła kalendarz imprez i zdecydowała się na rezygnację z IDF. Dziękujemy za niemal 20 lat wspaniałych Intel Developer Forum. Intel udostępnia wiele ze swoich zasobów na witrynie intel.com, w tym zasoby z Resource and Desing Center zawierające dokumentację, oprogramowanie i narzędzia dla projektantów, inżynierów i developerów. Nasi klienci, partnerzy i developerzy mogą też, jak dotychczas, kontaktować się z naszymi przedstawicielami.

Dziennikarze dowiedzieli się, że rezygnacja z IDF to część strategii, w ramach której Intel zmienia się z firmy skupionej wokół pecetów na firmę zajmującą się danymi. Koncern stworzy nowe drogi komunikowania się z prasą i developerami. Będzie organizował więcej konferencji poświęconych pojedynczemu tematowi, jak obecne AI Day czy Manufacturing Day. Nie będzie za to takich wydarzeń jak IDF – wielkich spotkań na których porusza się wiele różnych kwestii.

Zamiast organizować jedną konferencję o wszystkim, Intel będzie przekazywał to, co ma do powiedzenia, podczas wielu różnych wydarzeń, w nadziei, że pozwoli to lepiej skupić się na konkretnym temacie.

IDF Intel Intel Developer Forum