IE dziurawy przez większość roku

| Technologia

The Washington Post, opierając się na danych dostarczonych przez Microsoft oraz na wywiadach ze specjalistami ds. bezpieczeństwa informuje, że przeglądarka Internet Explorer była niezałatana przez 284 dni 2006 roku. Tak więc przez 78% ubiegłego roku jej użytkownicy byli narażeni na niebezpieczeństwo.

W tym samym roku przez co najmniej 98 dni jedna z luk w Internet Explorerze pozostawała niezałatana i była aktywnie wykorzystywana przez cyberprzestępców do kradzieży danych osobowych i finansowych.

Dla porównania, główny konkurent Internet Explorera – przeglądarka Firefox – ma na swoim koncie jeden 9-dniowy okres, w którym istniała poważna, niezałatana dziura.

W ciągu ubiegłego roku do Sieci trafiło 10 informacji, szczegółowo opisujących, w jaki sposób można wykorzystać krytyczne dziury w IE, jeszcze zanim zostały one załatane przez Microsoft.

Brian Krebs, który ogłosił powyższe dane, informuje, że przed publikacją pokazał wyniki swoich badań Microsoftowi, a przedstawiciele koncernu nie zgłosili do nich żadnych zastrzeżeń.

Internet Explorer Firefox dziura luka Microsoft cyberprzestępca