McAfee aresztowany w Gwatemali

| Ciekawostki
mskogly

John McAfee, założyciel znanej firmy antywirusowej, który jest poszukiwany przez policję w Belize w związku z zamordowaniem jego sąsiada, został aresztowany w Gwatemali. Przedsiębiorcę zatrzymano prawdopodobnie z powodu nielegalnego przekroczenia granicy.

McAfee poinformował o zatrzymaniu na... swoim blogu. Jestem w więzieniu w Gwatemali. Są tu lepsze warunki niż w więzieniach w Belize. Kawa jest doskonała - napisał. A przy okazji... Myślę, że blogowanie z więzienia może być przełomowym wydarzeniem. Zobaczmy, czy to chwyci - dodał.

McAfee opuścił Belize 11 listopada. Tamtejsza policja chce go przesłuchać w związku ze śmiercią jego sąsiada, Amerykanina Gergory'ego Faulla, z którym McAfee miał zatargi. Przedsiębiorca twierdzi, że policja chce go zamordować. Poszukiwaniami zajmuje się sformowana przez kilkoma laty jednostka specjalna o nazwie Gang Supression Unit. Jej członkowie są oskarżani m.in. o pobicia postronnych osób, a niektórzy twierdzą, że jednostka jest ramieniem zbrojnym rządzącej partii.

Przed kilkoma miesiącami jednostka dokonała nalotu na dom McAfee'ego w związku z podejrzeniami, że produkuje on metaamfetaminę. W posiadłości znaleziono broń i laboratorium chemiczne. Okazało się, że broń była legalna, a laboratorium służyło do produkcji ziołowego środka antybakteryjnego.

Władze w Belize twierdzą, że McAfee jest poszukiwany jako świadek, a nie podejrzany, a cała jego ucieczka to wynik paranoi i nie ma nic wspólnego z rzeczywistym zagrożeniem.

John McAfee Belize morderstwo areszt Gwatemala