Niespodzianka na Święto Dziękczynienia

| Ciekawostki

Po wprowadzeniu na rynek napojów gazowanych o smaku rybnych tacos i wędzonego łososia, amerykańska firma Jones Soda Co. zaskakuje kolejnym swoim wynalazkiem: napojem o smaku zielonego groszku.

Zielony groszek, indyk w sosie własnym, bułka maślana oraz słodki ziemniak to smaki napojów wchodzących w skład zestawu świątecznego, który będzie można kupić na terenie całych Stanów za 10-15 dolarów.

Peter van Stolk, dyrektor wykonawczy Jones Soda, powiedział w poniedziałek (20 listopada), że napoje o dziwnych smakach błyskawicznie się sprzedają, chociaż on sam w nich nie gustuje. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie to kupują. Nie mógłbym wypić nawet jednej buteleczki.

W przeszłości wyprodukowano napoje smakujące brokułami z szynką prosciutto, gotowaną kukurydzą i brukselką.

Firma Jones Soda sprzedaje drinki o tradycyjnych i nieco bardziej egzotycznych smakach (np. zielonego jabłka), ale rozgłos zdobyła w 2003 roku zestawem o smaku indyka w sosie własnym.

Van Stolk podkreśla, że Jones Soda nie konkuruje z Pepsi czy Coca-colą i przyznaje się do porażki napojów o smaku rybnych chipsów. Podobny los spotkał drinki o smaku kurczaka curry.

Jones Soda napoje o dziwnym smaku rybne tacos wędzony łosoś zielony groszek