Legendarny haker zabezpiecza wybory

| Bezpieczenstwo IT
Michaił Romanienko

Kevin Mitnick, swego czasu najsławniejszy haker świata, pracuje obecnie nad zabezpieczeniem wyborów prezydenckich w Ekwadorze. Jego firma Mitnick Security Consulting specjalizuje się w zabezpieczaniu sieci przed tymi samymi metodami, których przed 20 laty używał Mitnick - przed inżynierią społeczną.

Mitnick rozpoczął swoją karierę od prostego przełamywania zabezpieczeń linii telefonicznych. Z czasem popełniał coraz poważniejsze przestępstwa,  atakował coraz większe firmy i przez ponad dwa lata uciekał przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu w 1995 roku FBI, przy wydajnej pomocy Tsutomu Shimomury, aresztowała Mitnicka. Liczący wówczas 32 lata haker spędził w więzieniu 5 lat. Po wyjściu przez trzy lata obowiązywał go zakaz używania komputerów i urządzeń telekomunikacyjnych. W końcu, na wniosek Mitnicka, zakaz został uchylony.

Mitnick i jego zwolennicy twierdzą, że nigdy nie popełnił on poważniejszych przestępstw, gdyż wszystkich włamań dokonywał dzięki inżynierii społecznej. Udawało mu się nakłonić ludzi, by podawali mu hasła czy robili rzeczy, o które ich prosił.

Kevin Mitnick wybory haker Ekwador