Czy Kim Dotcom złamie warunki zwolnienia?

| Technologia
Me.ga

Kim Dotcom zapowiedział, że w styczniu przyszłego roku uruchomi nowy serwis umożliwiający użytkownikom przechowywanie własnych plików. W Me.ga użytkownicy będą mieli pełną kontrolę nad plikami i będą ponosili za nie pełną odpowiedzialność.

Nowe Mega nie będzie zagrożone przez amerykańskich prokuratorów. Nie będzie miało żadnych związków z amerykańskimi firmami hostującymi, amerykańskimi domenami czy amerykańskimi operatorami sieci szkieletowych. Będzie skonstruowane tak, by nie można było go wyłączyć nakazem sądowym - mówi Dotcom.

Użytkownicy Me.ga będą mogli przechowywać pliki i dzielić się nimi. Zyskają możliwość ich szyfrowania i udostępniania konkretnym osobom na podstawie kluczy szyfrujących. Ty masz klucze do tego, co przechowujesz w chmurze, nie my - czytamy na stronie Mega.

Szyfrowanie treści oznacza, że operatorzy serwisu nie będą mieli dostępu do plików, a to z kolei powinno zabezpieczyć ich przed pozwami ze strony właścicieli praw autorskich. Zdaniem Dotcoma to właściciele praw autorskich będą musieli zadbać o to, by nie były one naruszane. Właściciele praw będą mogli usuwać materiały naruszające ich prawa. Jeśli zgodzą się nie pozywać nas za działania użytkowników, damy im możliwość bezpośredniego usuwania treści - mówi Dotcom.

Zdaniem amerykańskich organów ścigania, Kim Dotcom uruchamiając nowy serwis prawdopodobnie złamie umowę, jaką zawarł z nowozelandzkim sądem i naruszy warunki zwolnienia warunkowego. Dotcom obiecał bowiem pod przysięgą, że nie reaktywuje Megaupload ani nie uruchomi podobnego serwisu do czasu, aż nie zakończy się jego proces ekstradycyjny. Ma on się rozpocząć w marcu przyszłego roku. Nowy serwis ma ruszyć 19 stycznia.

Kim Dotcom Me.ga serwis ekstradycja zwolnienie warunkowe