LG zainteresowane Windows Phone

| Technologia
Microsoft

LG to kolejny producent, który chce powalczyć o rynek smartfonów za pomocą urządzeń z systemem Windows Phone 8. Koreańska firma chce zwiększyć sprzedaż swoich telefonów komórkowych z obecnych 55 do 75 milionów sztuk rocznie. Koncern planuje, że 45 milionów będą stanowiły smartfony, a 30 milionów zwykłe komórki. Plan minimum to sprzedaż 10 milionów smartfonów w ciągu kwartału.

Firma, aby utrzymać swoje dotychczasowe udziały na rynku nadal będzie oferowała niedrogie smartfony z rodziny Optimus wyposażone w system Android. Chce jednak podbić te segmenty rynku, które przynoszą większy zysk. Ma temu służyć zapowiadane na luty urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości full HD (1920x1080) oraz seria mainstreamowych smartfonów z WP 8.

Wykorzystanie systemu z Redmond ma posłużyć LG do odróżnienia się od innych producentów. Ponadto na rynku smartfonów z Windows Phone panuje znacznie mniejsza konkurencja niż na rynku Androida, zatem wypróbowanie nowej platformy może być dobrym pomysłem. Tym bardziej, że Microsoft narzuca producentom urządzeń ze swoim systemem dość wysokie wymagania sprzętowe, co powoduje że, przynajmniej do czasu poluzowania wymagań przez koncern z Redmond, na rynek nie trafią tanie smartfony z Windows Phone 8, więc ich producenci będą mogli liczyć na wyższy margines zysku.

Nową platformą Microsoftu interesuje się coraz więcej firm. Pierwsze urządzenia z WP 8 zaprezentowały w ubiegłym roku Nokia, Huawei, Samsung i HTC. W ostatnim czasie zainteresowanie tym systemem wyraziły też Lenovo, ZTE, a teraz LG.

LG Windows Phone smartfon