Dotykowe centrum rozrywki

| Technologia
Lenovo

Lenovo zaprezentowało 27-calowy IdeaCentre Horizon Table PC. To komputer typu All-in-one wyposażony w ekran dotykowy i system Windows 8. Maszyna może leżeć płasko na stole, a jako że wyświetlacz obsługuje jednocześnie do 10 miejsc, w których go dotykamy, w tej samej chwili z komputera skorzysta kilka osób. Urządzenie wyposażono też we wbudowaną podpórkę, która pozwala na ustawienie go pod różnym kątem.

Lenovo Lenovo

Horizon Table PC waży około 6 kilogramów i korzysta z wyświetlacza o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Może być wyposażony w najnowszy procesor Core i7, do 8 gigabajtów pamięci DDR3 oraz 1-terabajtowy dysk twardy. W maszynę wbudowano kamerę 720p HD, dwa porty USB 3.0, port HDMI oraz wyjścia na słuchawki i mikrofon. Lenovo zapowiada, że do komputera, który na rynek trafi latem bieżącego roku, dołączy cztery dżojstiki i elektroniczną kostkę do gry.

W chwili rynkowej premiery urządzenia do sklepów trafią też przygotowane pod jego kątem gry produkcji Electronic Arts i Ubisoftu. Niektóre gry, takie jak Draw Race 2 HT, King of the Opera czy Stagelight zostaną preinstalowane w komputerze. Lenovo uruchomi również dedykowany sklep, Lenovo App Store, w którym początkowo znajdzie się ponad 5000 gier i innych programówrozrywkowych.

Ceny Horizon Table PC będą zaczynały się od 1699 dolarów.

Lenovo Horizon Table PC All-in-one