Laserem w powietrzu

| Technologia

MX Air to laserowa myszka Logitecha, która może pracować zarówno na dowolnej powierzchni, jak i w powietrzu. Można z niej wówczas korzystać niemal jak z pilota.

Logitech wykorzystał w niej technologię kontrolowania ruchu Freespace, która pozwala na wydawanie poleceń za pomocą różnych gestów. Na Freespace składają się czujniki mikroelektromechniczne (MEMS), technologia cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP) oraz technologia radiowa (RF). Z myszy można dzięki temu korzystać niezależnie od pozycji w jakiej się ona znajduje i kierunku, w którym jest zwrócona. Jeśli np. odtwarzamy muzykę z komputera i chcemy przejść do następnego utwory, wystarczy wykonać niewielki okrężny ruch dłonią w prawo. Ruch w lewo włączy poprzedni utwór.

Producent twierdzi, że zaawansowane algorytmy potrafią odróżnić celowe ruchy ręką od przypadkowych, dzięki czemu unikniemy niespodzianek.

Myszka pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, a jej zasięg wynosi 10 metrów. Do sklepów trafi ona na początku sierpnia. Jej sugerowana cena detaliczna to około 600 złotych.

MX Air Freespace Logitech myszka laserowa