Słonica z zabawką

| Nauki przyrodnicze

Słonica indyjska o imieniu Madhuri wprawiła w osłupienie zoologów i etologów. Podczas wyprawy do Parku Narodowego Jima Corbetta 49-letni Jagdeep Rajput, który zajmuje się fotografowaniem zwierząt już od 20 lat, przyłapał bowiem szarą olbrzymkę na zabawie żywą jaszczurką. Samica nosiła ją ze sobą przez kilka dni. Trzymając gada za ogon, urządzała mu m.in. wirowanie jak na diabelskim młynie.

Słyszałem wcześniej o tej słonicy. Szukałem jej. Jest ponoć dość agresywna, dlatego gdy ją wreszcie spotkałem, podchodziłem bardzo ostrożnie – wyznaje Rajput. Park Narodowy może się pochwalić sporą populacją jaszczurek, a Madhuri doskonale radzi sobie z ich chwytaniem.

"Złapała żywą jaszczurkę i nosiła ją przy sobie przez kilka dni, podrzucając, a nawet upuszczając. Zachowanie słonicy było niesamowite. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego ani nie słyszałem o podobnych zdarzeniach".
Nie wiadomo, jak gad czuł się po takiej przejażdżce, zwłaszcza że samica nie wypuszczała jej z trąby właściwie ani na chwilę, na pewno jednak była to przygoda jej życia.

Na zamieszczonym pod spodem filmie można obejrzeć ataki przypuszczane przez Madhuri na samochód śmiałków, którzy próbowali ją uwiecznić. Tego typu szarże w jej wykonaniu wydają się normą...

 

Madhuri słonica indyjska zabawka żywa jaszczurka Park Narodowy Jima Corbetta Jagdeep Rajput