Jedni projektują kolej magnetyczną, inni lewitujące dywany...

| Ciekawostki
SallyB2, CC

MiCasa Lab stworzyło dywan, który dzięki 6 parom magnesów neodymowych lewituje na wysokości 7 cm nad podłogą. Na razie prototyp może unieść w powietrze małe, bo maksymalnie 2,4-kg zwierzęta. Bohaterem obiegających media zdjęć jest mops Daniel. Jak widać, nie przeszkadza mu utrata gruntu pod łapami...

W przyszłości powstanie ponoć dywan dla zwierząt o wadze do 10 kg. Ulepszona wersja nie tylko radziłaby sobie z większą masą pasażera, ale i pozwalałaby na osiągnięcie "pułapu" 20 cm. Ostatnim krokiem miałoby być opracowanie latającego chodnika dla ludzi.

W wystartowaniu laboratorium pomagał szwajcarskiej firmie MiCasa Per Cromwell - współzałożyciel szwedzkiej agencji reklamowej Studio Total. Głównym celem laboratorium jest eksperymentowanie. [...] Przed uniesieniem [na dywanie] człowieka trzeba będzie jeszcze trochę popracować.

Inżynierowie z MiCasa Lab nie poprzestali, oczywiście, na lewitującym dywanie. Zademonstrowali także fotel na biegunach do ładowania iPada czy plastikową kulę, w której znajduje się w pełni wyposażona kuchnia.

MiCasa dywan lewitować magnes neodymowy podłoga zwierzęta mops Daniel