Wielomilionowe odszkodowanie dla Microsoftu

| Technologia

Microsoft poinformował o zawarciu wielomilionowej ugody z firmą, której partner nielegalnie kopiował oprogramowanie koncernu Gatesa. Przedsiębiorstwo MPO Group zajmuje się tłoczeniem na zlecenie nośników firm produkujących programy komputerowe. Firma tłoczy płyty CD i DVD w zakładach we Francji, Hiszpanii, Tajlandii i Irlandii.

Śledztwo wykazało, że w tajlandzkiej tłoczni powstało 20 000 nieautoryzowanych kopii aplikacji Microsoft Exchange i SQL Server.

Podczas toczonego przez rok postępowania okazało się, że MPO Group została wprowadzona w błąd przez jednego ze swoich tajlandzkich partnerów, który stwierdził, że otrzymał od Microsoftu zezwolenie na produkcję płyt z wymienionymi programami. MPO nie sprawdzając tych twierdzeń uznała rzekomą licencję za prawdziwą.

W rzeczywistości nie udzieliliśmy takiej licencji, a Microsoft nie licencjonuje takiego sposobu produkcji i rozprowadzania oprogramowania – oświadczył koncern z Redmond. Firma Billa Gatesa poinformowała również, że po odkryciu fałszerstwa MPO Group współpracowała w wyjaśnieniu sprawy z Microsoftem i organami ścigania.

Doceniamy kroki podjęte przez MPO, które prowadzą do zacieśnienia kontroli i mają uniemożliwić powtórzenie się takiej sytuacji – stwierdził Frank Holland, wiceprezes Microsoftu ds. operacyjnych.

Microsoft MPO Group odszkodowanie SQL Server Exchange