Microsoft zapowiada bezpłatne aktualizacje Windows

| Technologia
Microsoft

Microsoft zdradził, że użytkownicy Windows 10 będą przez 2 do 4 lat otrzymywali bezpłatne aktualizacje systemu operacyjnego. Informacje na ten temat pojawiły się w formie prezentacji Power Pointa na witrynie dla inwestorów.

Microsoft już w styczniu oficjalnie stwierdził, że bezpłatne aktualizacje Windows 10 będą uzależnione od „wspieranego czasu życia urządzenia”. Aktualizacje takie, w których znajdą się m.in. nowe narzędzia czy zmiany w interfejsie to kluczowy element nowej strategii koncernu z Redmond, który chce pracować w modelu SaaS (Software as a Service). Na jednym ze slajdów Power Pointa znalazło się stwierdzenie, że wraz z debiutem Windows 10 Microsoft będzie z czasem dostarczał nowe narzędzia i funkcje. We wspieranym czasie życia urządzenia będziemy dostarczali najnowsze wersje. Myślimy o tym jako o Windows as a Service – ciągłych aktualizacjach w czasie. Microsoft stwierdza również, że okres przez jaki będą dostarczane bezpłatne aktualizacje będzie uzależniony od „rodzaju klienta”.

Nie wiadomo, co nastąpi po okresie bezpłatnych aktualizacji, czy koncern ma zamiar pobierać za nie opłaty, czy w ogóle przestanie je dostarczać czy też w tym czasie opublikuje kolejną wersję OS-u.

Microsoft Windows 10 aktualizacja