Microsoft kolejną ofiarą cyberprzestępców

| Bezpieczenstwo IT

Microsoft to kolejna wielka firma, która ostatnio padła ofiarą cyberprzestępców. Koncern z Redmond poinformował, że został zaatakowany w podobny sposób jak wcześniej Facebook i Apple. Odkryliśmy, że niewielka liczba naszych komputerów, w tym maszyny z wydziału zajmującego się produkcją oprogramowania na platformę Mac, została zarażona szkodliwym kodem za pomocą technik opisanych przez inne zaatakowane organizacje - czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Koncern zapewnił, że prowadzi własne śledztwo i dotychczas nie ma dowodów, by przestępcy zdobyli dane klientów firmy. Microsoft został zaatakowany przez lukę w Javie. W podobny sposób przeprowadzono ataki na Facebooka i Apple'a. W przypadku tego ostatniego wiadomo, że szkodliwy kod był rozpowszechniany przez witrynę dla developerów systemu Mac OS X.

Dotychczas ofiarami przestępców padły też Twitter, New York Times i Wall Street Journal. Obie gazety i Apple twierdzą, że atak rozpoczął się w Chinach. Władze ChRL zaprzeczają, by miały z tym cokolwiek wspólnego.

Microsoft atak infekcja Facebook Apple