Microsoft łata 42 dziury

| Bezpieczenstwo IT
Microsoft

Microsoft opublikował 13 biuletynów bezpieczeństwa dla Windows, Internet Explorera, Edge, Office'a, Microsoft Server Software, .NET Framework i Adobe Flash Player. Biuletyny, z których sześć uznano za krytyczne, poprawiają w sumie 42 dziury.

Najważniejszy z krytycznych biuletynów to MS16-022, w którym poprawiono 23 luki w Adobe Flash dla przeglądarek IE10, IE11 oraz Edge. Problem dotyczy wszystkich wersji Windows. Z kolei krytyczny biuletyn MS16-009 to zestaw 13 poprawek dla Internet Explorera. Poprawia on m.in. dziury pozwalające na zdalne wykonanie dowolnego kodu. W MS16-011 poprawiono sześć luk w przeglądarce Edge, w tym i taką, która pozwala na zdalne wykonanie dowolnego kodu gdy użytkownik odwiedzi odpowiednio spreparowaną witrynę.

Kolejny z krytycznych biuletynów oznaczono jako MS16-012. Znajdziemy w nim łaty na dziury w Microsoft Windows PDF Library. Najpoważniejsza z nich pozwala na zdalne wykonanie dowolnego kodu. Biuletyn określono jako krytyczny dla każdej wspieranej wersji Windows. MS16-013 poprawia błąd w Windows Journal. Do przeprowadzenia skutecznego ataku konieczne jest tutaj zachęcenie ofiary, by otworzyła złośliwy plik Journal. Ostatni z krytycznych biuletynów - MS16-015 - jest przeznaczony dla pakietu MS Office i poprawia błędy w Wordzie, Excelu oraz SharePoincie.

Microsoft biuletyn bezpieczeństwo luka dziura