Microsoft pracuje nad smartfonem Surface?

| Technologia
Microsoft

Anonimowe źródła w Microsofcie informują, że koncern z Redmond pracuje nad własnym smartfonem o nazwie Surface. W przeciwieństwie do przejętej od Nokii Lumii ma on być od początku do końca własnym projektem Microsoftu. O urządzeniu niewiele wiadomo, poza tym, że ma zadebiutować w drugiej połowie 2016 roku.

Prawdopodobnie smartfon będzie korzystał z procesorów Intela, co oznacza, że bez problemu będą działały na nim aplikacje dla Windows. Będzie to szczególnie przydatne jeśli będziemy używali adaptera Continuum. Dzięki niemu smartfon będzie pełnił rolę peceta, gdyż adapter pozwoli na podłączenie doń monitora, myszy i klawiatury. Ponadto jeśli urządzenie rzeczywiście będzie obsługiwało aplikacje Win32, to programiści i firmy tworzący oprogramowanie dla Windows nie powinni mieć najmniejszych kłopotów z pisaniem aplikacji dla smartfona. Użytkownicy telefonu powinni mieć dostęp do wszystkich lub niemal wszystkich programów stworzonych dla Windows 10.

Niewykluczone, że smartfon Surface zadebiutuje mniej więcej w tym samym czasie, w którym pojawi się drugi duży zestaw poprawek dla Windows 10 nazwany roboczo Redstone. Jest on zapowiadany na lato przyszłego roku.

Microsoft smartfon Surface