Sukces Nocy Laboratoriów

| Ciekawostki
Noc Laboratoriów

W sobotni wieczór wrocławianie mieli szansę odwiedzić pracownie badawcze, do których na co dzień mają dostęp tylko nieliczni. A to za sprawą Nocy Laboratoriów – akcji edukacyjnej zorganizowanej po raz pierwszy przez firmę Nokia Networks oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Laboratorium teleinformatyczne Nokii, pracownia badań nad in vitro Uniwersytetu Przyrodniczego, Centrum Innowacji 3M, warsztaty z kriogeniki i genetyki we Wrocławskim Parku Technologicznym, Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, pokaz oględzin miejsca zdarzenia przeprowadzony przez wrocławską Policję czy sesja poświęcona zachowaniu przedmiotów w niskich temperaturach w Międzynarodowym Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur – to tylko część atrakcji, jakie czekały na zwiedzających.

Staraliśmy się zaprosić do współpracy przy Nocy Laboratoriów różnorodnych partnerów, dzięki czemu w programie wydarzenia każdy chętny mógł znaleźć coś dla siebie. Wielu osobom udało się tej nocy odwiedzić nawet kilka miejsc, co nas bardzo cieszy, bo takie było główne założenie akcji – mówi Sylwia Pilarska, organizatorka z Nokii Networks.

Impreza, wzorowana na założeniach Nocy Muzeów, pokazała, że mieszkańcy Wrocławia są zainteresowani nauką i ciekawi tego, co dzieje się w firmach i instytucjach. Miejsca na poszczególne tury zwiedzania rozeszły się w kilka pierwszych dni zbierania zgłoszeń.

Podczas Nocy Laboratoriów wszystkich partnerów odwiedziło prawie 4000 osób! Byli to zarówno studenci, jak i 3-pokoleniowe rodziny. Chcieliśmy, aby była to impreza dla wszystkich i ten plan się powiódł w 100%. Jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii od odwiedzających – mówi Klaudia Piątek, organizatorka z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Noc Laboratoriów Wrocław