Ruszyła produkcja PlayStation 3

| Technologia

Chińskojęzyczny Commercial Times poinformował, ze ASUSTeK Computer, jeden z największych producentów podzespołów komputerowych, rozpoczął już produkcję konsoli PlayStation 3. Pierwsze gotowe urządzenia trafiły do Sony. Rozpoczęcie produkcji konsoli oznacza, że zakończono prace nad jej specyfikacją techniczną, a premiera urządzenia nastąpi w połowie listopada.

Z dostępnych informacji wynika, że w czerwcu do ASUSTeKa dostarczono 200 tysięcy zestawów do produkcji, tak więc tajwańska firma jest w stanie zbudować tyle właśnie konsoli. Kolejne dostawy przewidziane są na ten miesiąc, a we wrześniu i październiku na Tajwan ma trafić ponad milion zestawów.

Sony obiecuje, że w chwili premiery będzie miało gotowych 2 miliony konsoli, a do końca bieżącego roku dostarczy do sklepów 4 miliony swoich urządzeń. Do marca 2007 roku japońska firma ma zamiar sprzedać 6 milionów PS3.

Na rozpoczęcie produkcji PlayStation 3 czeka też Foxconn Electronics. Nie wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze PS3 zbudowane przez tę firmę. Najprawdopodobniej uruchomi ona produkcję gdy wzrośnie popyt, a więc nie wcześniej niż przed połową listopada.

PS3 PlayStation 3 Sony konsola Microsoft Xbox 360