Testosteronowa czekolada

| Ciekawostki
Sister72, CC

Australijka Hanna Frederick, która w przeszłości naukowo zajmowała się żywieniem, specjalizuje się w nietypowych czekoladach i czekoladkach. Z okazji walentynek wypuściła na rynek słodycze z niewielką dawką afrodyzjaku. Eurycoma longifolia Jack (inaczej Tongkat Ali lub Pasak Bumi) jest rośliną pochodzącą z Indonezji i Malezji. Ponoć stymuluje ona wytwarzanie testosteronu u mężczyzn.

W kilku badaniach na szczurach, przeprowadzonych między 2000 a 2004 rokiem, wykazano, że preparaty na bazie Tongkat Ali rzeczywiście poprawiają funkcjonowanie seksualne. Wszystkie zostały wykonane przez tych samych naukowców, dlatego dobrze byłoby je powtórzyć.

Wg Frederick, działanie czekoladek jest delikatne, lecz zauważalne. Podkreśla ona, że firma nie zamierza w żaden sposób konkurować z Viagrą. Skutki działania rośliny rozbudowują się przez ok. 3 dni, dlatego to idealne rozwiązanie na długi weekend.

W przeszłości Azjaci zażywali Pasak Bumi, zwalczając malarię, gorączkę czy wrzody. Wykorzystywano też cytotoksyczne i wzmagające potencję właściwości rośliny. W 2003 roku w British Journal of Sports Medicine opublikowano wyniki badań, zgodnie z którymi, w porównaniu do placebo, Eurycoma longifolia zwiększała wymiary oraz siłę mięśni. Byłby to więc dowód na jej działanie anaboliczne.

W przeszłości mieszkanka Auckland zasłynęła z oryginalnych poczęstunków na spotkaniach biznesowych. Przedstawicielom browarów podała czekoladki o smaku piwa, a reprezentantom przemysłu mięsnego czekoladę z wyciągiem z poroża jelenia. Warto wspomnieć, że temu ostatniemu również przypisuje się działanie zwiększające libido.

Pasak Bumi Tongkat Ali czekoladki afrodyzjak walentynki Hanna Frederick