Skanowanie i czytanie...

| Ciekawostki
Keri Tan

Podziemna Biblioteka (Underground Library) to na razie projekt trojga studentów ze Szkoły Reklamy w Miami (Miami Ad School), ale niewykluczone, że ktoś go wcieli w życie. Max Pilwat, Keri Tan i Ferdi Rodriguez zauważyli, że nowojorską bibliotekę publiczną odwiedza coraz mniej osób, postanowili więc przekształcić ściany wagonów metra w wirtualną czytelnię.

Wystarczy podejść do tablicy i za pomocą bliskiej podczerwieni zeskanować listę książek ze zdjęcia. Po wyborze tytułu można się zapoznać z pierwszymi 10 stronami. Podczas wychodzenia ze stacji na wyświetlaczu telefonu pojawia się okno z opcjami do wyboru. Jeśli ktoś czuje się usatysfakcjonowany krótką uprzyjemniającą podróż lekturą, pewnie naciśnie klawisz "anuluj", ale zainteresowani dalszym ciągiem wydarzeń mają szansę sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe oddziały biblioteki publicznej z fizycznymi woluminami.

Podziemna Biblioteka Underground Library metro Nowy Jork reklama wirtualna czytelnia skanowanie Max Pilwat Keri Tan Ferdi Rodriguez