SanDisk zapowiada coraz bardziej pojemne SSD

| Technologia
Sandisk

SanDisk, który niedawno zaprezentował 4-terabajtowy SSD dąży do tego, by urządzenia SSD były wielokrotnie bardziej pojemne od HDD. Pomimo niewątpliwych zalet nośniki SSD ciągle się nie upowszechniły, przede wszystkim z powodu ceny. Koszt zakupu na gigabajt jest w przypadku SSD kilkukrotnie wyższy niż w HDD. SanDisk wierzy jednak, że w najbliższych latach cena SSD spadnie, a dyski o olbrzymich pojemnościach przyciągną klientów korporacyjnych.

Teraz firma zapowiada, że w przyszłym roku zaprezentuje dyski z rodziny Optimus MAX o pojemnościach 6 i 8 terabajtów. Nie można wykluczyć, że w roku 2016 SanDisk zaoferuje nośniki o pojemności 16 TB.

Eksperci przewidują, że w latach 2015-2016 SSD nadal będą droższe od HDD, jednak oferta SanDiska może okazać się interesująca dla tych firm, którym zależy na oszczędności miejsca i energii w centrum bazodanowym.

Menedżerowie SanDiska spodziewają się, że już w roku 2017 cena gigabajta SSD zrówna się z ceną gigabajta HDD, a to oznacza, że w zastosowaniach biznesowych znacznie bardziej pojemne i energooszczędne SSD będą tańszą alternatywą od HDD.

SSD SanDisk Optimus MAX HDD