Galaxy S8 w Microsoft Edition

| Technologia
Samsung

Microsoft ogłosił, że najnowsze flagowce Samsunga, Galaxy S8 i Galaxy S8+, będą sprzedawane również w wersji „Microsoft Edition”. Telefony będzie można kupić jedynie w stacjonarnych sklepach Microsoftu na terenie USA.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, „Microsoft Edition” nie zostaną wyposażone w system Windows. Pracownik w sklepie wgra po prostu dodatkowe oprogramowanie na telefon. Microsfot oświadczył, że telefony zostaną wyposażone dzięki temu w „najlepsze oprogramowanie produkcyjne Microsoftu, takie jak Office, OneDrive, Cortana, Outlook i inne”.

Najprawdopodobniej „Microsoft Edition” zostały wyposażone w oprogramowanie, które automatycznie łączy się z siecią Wi-Fi sklepu i pobiera kilka dodatkowych aplikacji. Standardowo sprzedawane modele Galaxy S8 i S8+ są wyposażone w androidowe wersje Office'a, OneDrive i Skype'a. Z zapowiedzi Microsoft wynika zatem, że dodatkowo zainstalowane zostaną co najmniej Cortana i Outlook.

Telefony z dodatkowym oprogramowaniem Microsoftu można już zamawiać, a do rąk nowych właścicieli trafią 21 kwietnia. Model Galaxy S8 będzie sprzedawany w cenie 749,99 USD< a za Galaxy S8+ trzeba będzie zapłacić 849,99 USD.

Na razie nie wiadomo, czy koncern z Redmond będzie sprzedawał te telefony również poza USA.

Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition Microsoft